• Pamięć
  • Miejsce
  • Ośrodek
  • Harcerstwo
  • Fundacja
  • Działalność

Wideorelacja TVP

 10.09.2014 r.

Telewizja Polska zamieściła na swojej stronie reportaż z tegorocznego wyjazdu do Kostiuchnówki, do którego łącze znajduje się poniżej. Do opublikowanego materiału omyłkowo podano błędną informację. Poprawny podpis pod nazwiskiem Marcin Szmaja to "dyrektor Biura Wojewody".

Czytaj artykuł >>

Łódzki Urząd Wojewódzki publikuje

 09.09.2014 r.

Na stronie Urzędu Wojewódzkiego opublikowano obszerną relację z naszej działaności w Kostiuchnówce. Opisuje wykonane przez nas prace, przebieg uroczystości oraz wizytę gości. Zapraszamy do lektury.

Czytaj artykuł >>

 

Nowe materiały wideo

07.09.2013 r.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z materiałami filmowymi podsumowującymi m. in. obóz w 2012 r. jak również prace remontowe w Polskiej Szkole.

Video

16.03.2011 r.

Zapraszamy do zapoznania się z filmami dokumentalnymi i reportażami umieszczonymi w Internecie. Większość z nich własnego autorstwa.

W służbie pamięci

17.10.2010 r.

Ostatnie wydarzenia, związane z różnorakimi, niekiedy wzbudzającymi w społeczeństwie ogromne kontrowersje, próbami upamiętnienia ofiar katastrofy smoleńskiej, wywołują wśród ludzi proste skojarzenie z harcerzami, jako autorami pomysłu ustawienia krzyża przed pałacem  rezydenckim.
O tym jednym, drewnianym krzyżu, stało się głośno, a mało kto wie o dziesiątkach, jeśli nie setkach krzyży, postawionych przez polskich harcerzy na mogiłach – często bezimiennych już – bohaterów, poległych za Ojczyznę.